MIKA: Orgie u klavíru - Stuck in the middle

22. ledna 2013 v 12:47 | Mikolog |  Recenze
Nejradši mám tuto jeho nahrávku:

http://www.youtube.com/watch?v=VvzfrzFZ7jU&list=PL_xsuXoSekRHi77qqebvz4s2veOTcgka2

vnímavé fanynky jistě pochopí proč ;-).

Kromě toho, že je zde MIKA neuvěřitelně sexy a kdybych u kompu neměla stoličku, podlamovala by se mi z něj kolena, mě jeho produkce zaujala i z hlediska interpretačního.

MIKA dává do hry celého sebe, nerušen nutností sledovat souhru se souborem. Se samozřejmostí sobě vlastní zpívá lehce náročné výšky a vkládá do hudby obrovské množství emocí od něhy, s jakou se skláníme nad novorozeným děťátkem, až po suverénní projev chlapa, s nímž není radno si něco začínat. Ústy se zpěvák mazlí - chcete-li, tak líbá - s mikrofonem a píseň si na jazyku vychutnává jako největší lahůdku.

Škoda, že jsem toto video neviděla dříve, nechala bych se co se týče hudebního projevu inspirovat. Krásně tady pracuje s klavírem - všimněte si, jak zapojuje do prožitku celé tělo, neposedí na židli v klidu... a tak to má, milý nadějný pianisto, vypadat! Není možné si nevšimnout, jak pěkně vkládá do svého klavírního projevu dle potřeby jednotlivé části těla - například, když potřebuje trochu zjemnit, přizvedne zápěstí a když to nestačí, semkne ramena a jakoby ustoupí do pozadí a zadrží napětím dech (to myslím samozřejmě obrazně, poněvadž kdyby fakt zadržoval dech, nemohl by zpívat, že ano:-)). A naopak, když to tam potřebuje napálit, používá vše od zápěstí až po záda a zadek, kterým na židli téměř bez ustání péruje. Ultraortodoxní pianobabice, jaké občas potkáme v našem hudebním školství, by mu možná vytkly, že u toho dupe nohama, ale protože to nedělá samoúčelně a vyplývá to přímo z jeho umělecké osobnosti, má zelenou a není o čem diskutovat. Samotný klavírní part jako takový neoplývá nějakou technickou náročností, což ale vzhledem k tomu, že se jedná o doprovod ke zpěvu, není ani nutné, ani podstatné. Jen je škoda, že MIKA hraje na elektronické piano, protože na výsledném zvuku je to dost znát a "dřevěný" klavír by na jeho podněty odpovídal lepším a výrazově hlubším zněním a nežral by, co se zvuku týká, takové ty jemné nuance, které sebelepší elektronika nasamplovat neumí.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama