Stepující kněz Mika Penniman kázal davům v Los Angeles

5. dubna 2013 v 15:50 | Mikolog |  Recenze
Dne 27. března 2013 se v divadle El Rey v Los Angeles ve státě California uskutečnil jeden z koncertů Mikova turné po Spojených Státech. Na youtube.com jsem sesbírala pár záznamů, abychom si učinili představu, jak to na koncertě vypadalo. Seznam skladeb s odkazy je zde na mém profilu na youtube:

https://www.youtube.com/playlist?list=PL_xsuXoSekRFtzlVXLWh204jvn2QMSXUt&feature=view_all

Jak můžeme vidět, používá MIKA staré osvědčené gagy jako oddalování uspokojení - co je horšího, než nečekaně zastavit těsně před refrénem, který už vám začal znít v hlavě? A teď se najednou ne a ne ozvat? Ale o to víc si ho pak vychutnáte. Přidává i další kousky pro pobavení publika, když například stepuje a u toho si v překlonu drží u nohou mikrofon, aby to bylo slyšet. Je to ve staré známé hitovce Love Today zde:

https://www.youtube.com/watch?v=yIKa_aBmt-U&list=PL_xsuXoSekRFtzlVXLWh204jvn2QMSXUt

Velice sympatické je, jakým způsobem zde reaguje na publikum: když se sami ujmou zpěvu, přidá druhý hlas. Paráda! V Popular Song pěkně a neotřele vyznívají varhany, umělci k přesvědčivosti chybí už jen kolárek. Ze sálu se na chvilku stává kostel a z veselé písničky církevní litanie, aby se zas po chvíli vrátila zpět "do světa".

Z toho, co jsem měla možnost na youtube.com vidět, je zřejmé, že se koncert nesl v přátelské a uvolněné atmosféře, na čemž však má svůj podíl poučené publikum, které Mikův repertoár zná zpaměti. Velká deviza, se kterou se dá výborně pracovat, a které MIKA také hojně využívá.

Celkové vyznění produkce je spíše lehce salonní, mírně líznuté jazzem, jako například ve Stuck in the Middle zde:

https://www.youtube.com/watch?v=2rwjlDy3MKc&list=PL_xsuXoSekRFtzlVXLWh204jvn2QMSXUt

Slyšíte to brilantní zakončení? Nejdřív zpěv a klavír dvouručně, pak čtyřručně a nakonec hraje celkem šest rukou a do toho pěvecké sólo. To má šmrc! Skvělý nápad.

Ale abychom ho nepřechválili. Co takhle uvažovat o židlích pro publikum? Přece jenom by se mi nechtělo na koncertě minimálně hodinu stát, dokonce ani na takovémto, i když tady asi nuda nehrozí a rychle to utíká. Představení je velice energické, svěží, plné života, a navíc už tam vnímám jakousi takous "usedlost" ve všem to varu - stačí se podívat na jeho oblečení, tatam jsou odvážné barevné kreace. Nyní volí spíše nenápadnější barvy a klasičtější styl doplněný nějakým tím detailem (náhrdelník nebo ty pěkné designové boty například), aby tam nebyl jako ve fraku. Připadá mi, že lidi na jeho koncertě spíš zpívají, než že by skákali. Rozhodně se v tomto případě už nejedná o nějakou rozjuchanou popovou produkci, kde zpěvák lítá z jednoho konce pódia na druhý, je to takřka komorní, a to jak obsazení (tři lidi), tak styl Mikových skladeb, které jsou postaveny hlavně na nosných melodiích a ne na rytmice. Navíc MIKA převážně sám za klavírem sedí, tak by stoličky možná fakt nebyly od věci. Roky utíkají, on stárne a věkový průměr fanoušků se taky bude pomalu zvedat.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama